Europske Igre Minsk – Giovanni Cernogoraz osvojio 6. mjesto

EUROPSKE IGRE MINSK - TRAP

Giovanni Cernogoraz, novigradski strijelac i olimpijski pobjednik, osvojio je šesto mjesto na Europskim igrama u Minsku u disciplini trap.

U finalnoj seriji koju su izborila šestorica najboljih nakon kvalifikacija, Cernogoraz je zauzeo posljednje, šesto mjesto s 18 pogođenih meta. Zlatnu medalju osvojio je Čeh David Kostelecky s 44 mete, srebrnu Talijan Valerio Grazini s 42 mete, a brončanu Britanac Aaron Heading s 34 mete.
Nakon pete serije kvalifikacija Cernogoraz je izborio nastup među šestorkom u finalu s četvrte pozicije i sa 119 pogođenih meta. Nakon što  je prvog dana pogađao 24, 25 i 24 mete, danas je u posljednje dvije serije pogodio po 23 mete. Najbolji u kvalifikacijama bio je Čeh Jiri Liptak sa 123 mete, ispred Talijana Valeria Grazinija sa 120 i Čeha Davida Kosteleckyja sa 119. Drugi hrvatski reprezentativac, Anton Glasnović, zauzeo je deseto mjesto sa 116 meta.
Izvor: Glas Istre